Opcje przeglądania

Koc gaśniczy przed czym chroni i kiedy go użyć?

Koce gaśnicze zalecane są do neutralizacji pożarów o niewielkich rozmiarach, gdzie możliwy jest dostęp człowieka bez konieczności narażania swojego zdrowia. Źródło pożaru powinno być blisko, by osoba rozkładająca koc mogła do niego się dostać. Koc gaśniczy największą skuteczność osiąga na płaskiej powierzchni.

Dobrym przykładem są tutaj stacje benzynowe, gdzie wymagane jest posiadanie kocy gaśniczych. Warto zapatrzeć również w koc gaśniczy kuchnie, gdzie z powodzeniem może być użyty do gaszenia tłuszczy. Koc gaśniczy może być użyty również jako osłona spawalnicza czy osłona przed ogniem w czasie ewakuacji. Sprawdź też inne gaśnice i urządzenia

Najczęściej stosowany jest do ochrony: hal przemysłowych i magazynowych, biur, stacji paliw czy warsztatów. 

KOC GAŚNICZY

Koc gaśniczy szklany, rozmiar 1,2x1,8m, Pabiantex Koc gaśniczy szklany, rozmiar 1,2x1,8m, Pabiantex
Producent: Pabiantex
Cena: 86,00 zł (netto: 69,92 zł )
szt.
zobacz więcej
Koc gaśniczy szklany, rozmiar 2x3m, Pabiantex Koc gaśniczy szklany, rozmiar 2x3m, Pabiantex
Producent: Pabiantex
Cena: 189,00 zł (netto: 153,66 zł )
szt.
zobacz więcej

Koc przeciwpożarowy jak działa i z czego jest zbudowany?

Koc gaśniczy służy do gaszenia powstałych źródeł ognia niewielkich rozmiarów. Jest zbudowany z włókna szklanego. Działa na zasadzie odcięcia tlenu do palącego się przedmiotu czy materiału.

Warto wyposażyć się w koc gaśniczy, jeśli chcemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo w pracy czy domu. Koc gaśniczy uniemożliwia rozprzestrzenianie się pożaru. Użyty może być do gaszenia palącej się substancji chemicznej w beczce, czy ubrań, które uległy podpaleniu na człowieku. Koc gaśniczy producent czy koc gaśniczy cena to aspekty na które zwracamy uwagę przy zakupie tego produktu.

Zalety i wady koca gaśniczego

  • Przez budowę z włókna szklanego jest to naprawdę trwały przedmiot. Następną zaletą koca gaśniczego jest brak uszkodzeń gaszonych przedmiotów oraz terenu okołopożarowego.
  • Do wad koca gaśniczego możemy zaliczyć unieszkodliwianie pożarów tylko o małych rozmiarach i blisko osoby gaszącej. Jeśli nasz koc gaśniczy ma duże rozmiary trzeba wziąć pod uwagę jego duża wagę co utrudnia akcje gaśniczą.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl