Producenci
Opcje przeglądania
Kategorie
Producent / Dystrybutor

CZADU

Czujnik Czadu na Baterie (2xAA), Certyfikaty, 10 lat gwarancji Czujnik Czadu na Baterie (2xAA), Certyfikaty, 10 lat gwarancji
Producent / Dystrybutor: FireAngle
Cena:

147,95 zł

Cena netto: 120,28 zł

szt.
zobacz więcej
Czujnik Czadu z wyświetlaczem 7 lat gwarancji, 10 lat żywotności Czujnik Czadu z wyświetlaczem 7 lat gwarancji, 10 lat żywotności
Producent / Dystrybutor: SafeMi
Cena:

109,99 zł

Cena netto: 89,42 zł

szt.
zobacz więcej
Czujnik Czadu, Wbudowana bateria litowa, Komunikacja: Wi-Safe2, Zigbee, Certyfikaty, 10 lat gwarancji Czujnik Czadu, Wbudowana bateria litowa, Komunikacja: Wi-Safe2, Zigbee, Certyfikaty, 10 lat gwarancji
Producent / Dystrybutor: FireAngle
Cena:

199,00 zł

Cena regularna: 214,99 zł

Najniższa cena: 199,00 zł

Cena netto: 161,79 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja

Czujnik tlenku węgla do czego służy?

W większości domów czy też mieszkań istnieje możliwość pojawienia się tzw. tlenku węgla, czyli czadu. Jest to gaz niezwykle szkodliwy dla zdrowia, który jest bezwonny i którego nie jesteśmy w stanie dostrzec za pomocą wzroku. W każdym miejscu, gdzie istnieje możliwość wystąpienia tlenku węgla powinniśmy zainstalować czujnik czadu. Czujnik CO służy do wykrycia w jak najkrótszym czasie czadu w powietrzu a następnie w skuteczny sposób poinformowanie wszystkie osoby znajdujące się w pobliżu o możliwości wystąpienia niebezpieczeństwa. Dobry czujnik tlenku węgla charakteryzuje się wysoką czułością, długim czasem działania na baterii (jeśli jest zasilany bateryjnie) oraz skutecznym sposobem ostrzegania domowników o niebezpieczeństwie.

Czujnik czadu jak działa?

Działanie czujnik czadu opiera się na stałym monitorowaniu poziomu gazu w powietrzu. Tlenek węgla może pojawić się przy słabym dostępie tlenu i niepełnym spalaniu  np. z kuchenki gazowej, pieca węglowego, kotła gazowego,  czy piecyka. Niewłaściwa instalacja lub rozszczelnienie przewodów są czynnikami sprzyjającymi rozprzestrzenianie się czadu. Ważne jest również by w pomieszczeniu, gdzie odbywa się spalania był stały dopływ świeżego powietrza. Wentylacja znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia tlenku węgla oraz powoduje, że ryzyko zatrucia się tlenkiem węgla jest niższe. Czujnik tlenku węgla również za pomocą sygnalizacji świetlnej daje znać o przekroczeniu wartości stężenia gazu w powietrzu. W niektórych czujkach czadu mamy możliwość sterowaniem poziomem głośności alarmu oraz wyboru sygnału alarmowego. Przy czujce czadu z zasilaniem bateryjnym występuje również sygnał dźwiękowy mówiący o niskim poziomie stanu baterii i zalecanej jej wymianie.

Czujnik tlenku węgla CO – oferta sklepu

W ofercie sklepu przeciwpożarowy znajdują się czujniki tlenku węgla zasilane bateryjnie, akumulatorowe oraz przewodowo napięciem z sieci 230V. Na wszystkie detektory czadu udzielana jest gwarancja producenta. Wszystkie urządzenia do wykrywania czadu oferowane przez nasz sklep posiadają odpowiednie atesty świadczące o ich skuteczności.

Najbardziej zaawanasowane modele czujek tlenku węgla posiadają możliwość zdalnego podglądu poziomu tlenku węgla, większą dokładnością pomiarów a co za tym idzie mniejszą podatnością na fałszywe alarmy oraz możność podłączenia czujki CO do systemu alarmowego istniejącego już w domu. Czujka dwutlenku węgla zapobiegła już tysiąca tragedii oraz jest jednym z urządzeń, które znacząco zwiększa bezpieczeństwo nasze i innych domowników.

Czujka tlenku węgla a cena

Ceny czujek czadu zaczynają się już on nieco ponad 100 złotych. Taka czujka posiada 7 lat gwarancji, poziom czułości 50ppm oraz zasilanie bateryjne. Czujka czadu ma również szereg certyfikatów, których listę możemy sprawdzić w szczegółach konkretnego produktu. Niektóre modele posiadają również wyświetlacz LCD, który na bieżąco pokazują poziom tlenku węgla w powietrzu. Cena czujnika czadu uzależniona jest od producenta, dokładności pomiarowej, możliwości komunikacyjnych urządzenia, certyfikatów oraz sposobu jego zasilania. Sprawdź również inne czujniki w naszym sklepie internetowym.

Zakup czujnika czadu powinien być priorytetem jeśli w domu mamy urządzenia mogące spowodować powstanie czadu. Przyjmuje się, ze każde z urządzeń grzewczych powinno połączone zostać z oddzielnym przewodem kominowym. Raz w roku powinniśmy wykonać przegląd całej instalacji grzewczej oraz wentylacji. W ten sposób znacząco możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia czadu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium