Producenci
Opcje przeglądania

Koc gaśniczy przed czym chroni i kiedy go użyć?

Koce gaśnicze zalecane są do neutralizacji pożarów o niewielkich rozmiarach, gdzie możliwy jest dostęp człowieka bez konieczności narażania swojego zdrowia. Źródło pożaru powinno być blisko, by osoba rozkładająca koc mogła do niego się dostać. Koc gaśniczy największą skuteczność osiąga na płaskiej powierzchni.

Dobrym przykładem są tutaj stacje benzynowe, gdzie wymagane jest posiadanie kocy gaśniczych. Warto zapatrzeć również w koc gaśniczy kuchnie, gdzie z powodzeniem może być użyty do gaszenia tłuszczy. Koc gaśniczy może być użyty również jako osłona spawalnicza czy osłona przed ogniem w czasie ewakuacji. Sprawdź też inne gaśnice i urządzenia

Najczęściej stosowany jest do ochrony: hal przemysłowych i magazynowych, biur, stacji paliw czy warsztatów. 

KOC GAŚNICZY

Koc gaśniczy szklany, rozmiar 1,2x1,8m, Pabiantex Koc gaśniczy szklany, rozmiar 1,2x1,8m, Pabiantex
Producent: Pabiantex
Cena:

89,00 zł

Cena netto: 72,36 zł

szt.
zobacz więcej
Koc gaśniczy szklany, rozmiar 2x3m, Pabiantex Koc gaśniczy szklany, rozmiar 2x3m, Pabiantex
Producent: Pabiantex
Cena:

199,00 zł

Cena netto: 161,79 zł

szt.
zobacz więcej

Koc przeciwpożarowy jak działa i z czego jest zbudowany?

Koc gaśniczy służy do gaszenia powstałych źródeł ognia niewielkich rozmiarów. Jest zbudowany z włókna szklanego. Działa na zasadzie odcięcia tlenu do palącego się przedmiotu czy materiału.

Warto wyposażyć się w koc gaśniczy, jeśli chcemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo w pracy czy domu. Koc gaśniczy uniemożliwia rozprzestrzenianie się pożaru. Użyty może być do gaszenia palącej się substancji chemicznej w beczce, czy ubrań, które uległy podpaleniu na człowieku. Koc gaśniczy producent czy koc gaśniczy cena to aspekty na które zwracamy uwagę przy zakupie tego produktu.

Jak prawidłowo używać koca przeciwpożarowego?

Koc gaśniczy to skuteczne, przenośne i łatwe w użyciu urządzenie, które można wykorzystać w przypadku zagrożenia pożarowego. Składa się z ciasno tkanego materiału, który został pokryty odporną na ciepło substancją, która odbija ciepło z dala od osoby. Koc przeciwpożarowy przeznaczony jest do gaszenia małych pożarów, które są mniejsze niż jego powierzchnia. Działa najlepiej na płaskich powierzchniach zajętych płomieniami. Powierzchnię należy szczelnie przykryć kocem, w takim przypadku dopływ tlenu zostanie odcięty. 

Koc należy rozłożyć i nałożyć na głowę i ramiona przed położeniem się. Osoba powinna wtedy zakryć się rękami i ramionami, aby chronić głowę i drogi oddechowe przed wdychaniem dymu. W fazie gaszenia koc przykleja się tak, że nie powoduje oparzeń rąk.

Zalety i wady koca gaśniczego

  • Przez budowę z włókna szklanego jest to naprawdę trwały przedmiot. Następną zaletą koca gaśniczego jest brak uszkodzeń gaszonych przedmiotów oraz terenu okołopożarowego.
  • Do wad koca gaśniczego możemy zaliczyć unieszkodliwianie pożarów tylko o małych rozmiarach i blisko osoby gaszącej. Jeśli nasz koc gaśniczy ma duże rozmiary trzeba wziąć pod uwagę jego duża wagę co utrudnia akcje gaśniczą.

Pytania i odpowiedzi 

Jak działa koc gaśniczy?

Koc gaśniczy działa na zasadzie odcięcia tlenu do palącego się przedmiotu czy materiału.

Do czego służy koc gaśniczy?

Koc gaśniczy służy do gaszenia powstałych źródeł ognia niewielkich rozmiarów. Najczęściej stosowany jest do ochrony: hal przemysłowych i magazynowych, biur, stacji paliw czy warsztatów. 

Jaką temperaturę wytrzymuje koc gaśniczy?

Koc gaśniczy wytrzymuje temperaturę do 450۬C

Kto powinien mieć koc gaśniczy?

Bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przemysłowe służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie, stacje benzynowe.

Co można gasić kocem gaśniczym?

Koce gaśnicze służą do gaszenia ognia powierzchniowego więc i człowieka. Ilość materiału do ugaszenia nie może być większa niż rozmiar koca. Kocem gaśniczym można ugasić różnego rodzaju materiały palne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium