Producenci
Opcje przeglądania

Gaśnica wodna co gasi?

Gaśnica wodna mgłowa idealnie sprawdzi się przy gaszeniu pożarów tłuszczy jadalnych i olejów, rzeczy wartościowych (odpornych na wodę), czy też palącej się odzieży. Gaśnica mgłowa po zakończonej akcji gaśniczej i odparowaniu wody nie zostawia śladów na gaszonych przedmiotach i powierzchniach. Jest to najbardziej ekologiczny typ gaśnicy ze względu wykorzystania wody jako środka gaśniczego.

Gaśnica wodna zastosowanie

Gaśnica wodna używana jest do gaszenia pożarów z grup:

A - pożary ciał stałych np. drewno, słoma, papier, węgiel

F - pożary produktów żywnościowych jak olej czy tłuszcze

Podczas testów potwierdzono, że gaśnice wodne mgłowe są najskuteczniejsze w gaszeniu palących się ubrań na człowieku co może znacząco poprawić bezpieczeństwo podczas wykonywania niektórych prac grożących podpalaniem ubrań roboczych. Gaśnica mgłowa może być używana w takich obiektach jak biura, archiwa, przychodnie medyczne, kancelarie czy też szkoły. Sprawdź też inne gaśnice i urządzenia

Gaśnice wodne, gaśnica wodna – sklep

 

GAŚNICE WODNE MGŁOWE

Gaśnica wodna mgłowa 6L GWM-6x AF, KZWM OGNIOCHRON Gaśnica wodna mgłowa 6L GWM-6x AF, KZWM OGNIOCHRON
Cena:

343,00 zł

Cena netto: 278,86 zł

szt.
zobacz więcej

Gaśnice mgłowe jak działają?

Gaśnice wodne mgłowe działają w oparciu o wytworzenie mgły wodnej, która rozpylana jest palące się przedmioty. Dochodzi wtedy do chłodzenia się gorących gazów, oraz ograniczenie dostępu tlenu przez jego wypieranie. Głowica gaśnicy wodnej ma za zadanie podzielenie cząstek wody na jak najmniejsze części – atomy. Stosując takie rozwiązanie cząstki wody mają większy kontakt z ogniem a gaśnica jest bardziej skuteczna. Mgła wodna składa się z cząsteczek wody o rozmiarze 20-25 mikronów.

Gaśnica mgłowa opis

Zawór wraz z umieszczonym manometrem umożliwia nam sprawdzenie ile środka gaśniczego jeszcze zostało i potwierdzenie, że gaśnica jest sprawna. Dzięki nie brudzącemu środkowi gaśniczemu możliwe jest powtórne napełnienie butli po jej opróżnieniu. Ponadto butla w środku pokryta jest powłoką, która zapobiega korozji. Wszystkie te czynniki sprawiają, cena gaśnicy wodnej jest atrakcyjna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium